Katolička crkva i njezine doktrine

Forum za sve one koji se osjećaju katolicima, ali dobro došli su pripadnici drugih zajednica!

Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

[b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
jakov
svi smo mi djeca Božja

Broj postova : 3
Registration date : 21.01.2007

PostajNaslov: [b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički   ned sij 21 2007, 01:26

Što Isus radi sada u Nebu - u Nebeskoj svetinji prema Poslanici Hebrejima?
Kao što su u stara vremena grijesi puka bili vjerom prenešeni prvo na žrtvu za grijeh i zatim, njenom krvlju, simbolički , u zemaljsku svetinju -prema Levitskom zakonu -3.Mojsijeva-, tako su u Novom zavjetu grijesi onih koji se kaju vjerom preneseni na Krista i Njime stvarno u nebesku svetinju.Kao šro je u slici očišćenje zemaljske svetinje izvršeno uklanjanjem grijeha koji su skrnavili svetinju, tako mora biti izvršeno i stvarno očišćenje nebeske svetinje odstranjenjem ili brisanjem grijeha koji su tamo zapisani.Prije nego se to može ostvariti potrebno je ispitati knjige da bi bilo očito tko je pokajanjem i vjerom u Krista stekao pravo da bude učesnik blagodati očišćenja.To je djelo istražnog suda..Što vi mislite o tome po svome nauku..?Hvala.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
mir
svi smo mi djeca Božja

Broj postova : 8
Registration date : 25.01.2007

PostajNaslov: Re: [b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički   čet sij 25 2007, 22:31

Ne mogu tu odgovoriti po nauku, ali mogu po srcu. Duboko vjerujem da Isus mrzi grijeh a voli griješnika. Nekako mi se čini, da naše grijehe duže pamtimo mi, nego Onaj u čijoj milosti živimo. Iskreno se pokajati, skrušiti i izmiriti s Bogom i svojom savješću najljepše je što možeš iskusiti na zemlji. A o onom svijetu te4ško mi je govoriti jer do tog dana imam još puno posla sama sa sobom i svojom griješnom dušom, pa makar to bilo i noćas...
[Vrh] Go down
Korisnički profil

[b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.