Katolička crkva i njezine doktrine

Forum za sve one koji se osjećaju katolicima, ali dobro došli su pripadnici drugih zajednica!

Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

Share

[b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički

Go down 
Autor/icaPoruka
jakov
svi smo mi djeca Božja

Broj postova : 3
Registration date : 21.01.2007

[b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički Empty
PostajNaslov: [b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički   [b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički Icon_minitimened sij 21 2007, 01:26

Što Isus radi sada u Nebu - u Nebeskoj svetinji prema Poslanici Hebrejima?
Kao što su u stara vremena grijesi puka bili vjerom prenešeni prvo na žrtvu za grijeh i zatim, njenom krvlju, simbolički , u zemaljsku svetinju -prema Levitskom zakonu -3.Mojsijeva-, tako su u Novom zavjetu grijesi onih koji se kaju vjerom preneseni na Krista i Njime stvarno u nebesku svetinju.Kao šro je u slici očišćenje zemaljske svetinje izvršeno uklanjanjem grijeha koji su skrnavili svetinju, tako mora biti izvršeno i stvarno očišćenje nebeske svetinje odstranjenjem ili brisanjem grijeha koji su tamo zapisani.Prije nego se to može ostvariti potrebno je ispitati knjige da bi bilo očito tko je pokajanjem i vjerom u Krista stekao pravo da bude učesnik blagodati očišćenja.To je djelo istražnog suda..Što vi mislite o tome po svome nauku..?Hvala.
[Vrh] Go down
mir
svi smo mi djeca Božja
mir

Broj postova : 8
Registration date : 25.01.2007

[b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički Empty
PostajNaslov: Re: [b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički   [b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički Icon_minitimečet sij 25 2007, 22:31

Ne mogu tu odgovoriti po nauku, ali mogu po srcu. Duboko vjerujem da Isus mrzi grijeh a voli griješnika. Nekako mi se čini, da naše grijehe duže pamtimo mi, nego Onaj u čijoj milosti živimo. Iskreno se pokajati, skrušiti i izmiriti s Bogom i svojom savješću najljepše je što možeš iskusiti na zemlji. A o onom svijetu te4ško mi je govoriti jer do tog dana imam još puno posla sama sa sobom i svojom griješnom dušom, pa makar to bilo i noćas...
[Vrh] Go down

[b]Poslanica Hebrejima -Nebeska svetinja-Poglavar svećenički
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.